Help:Extension:Translate/Statistics and reporting/uk

From Linux Web Expert

Розширення Translate надає багато статистичних даних і звітів. Більшість із них оновлюються в режимі реального часу. Вони доступні в основному на чотирьох спеціальних сторінках LanguageStats, MessageGroupStats, TranslationStats і SupportedLanguages. Перші два є різними видами одних і тих самих даних: відсотки завершення кожної мови кожної групи повідомлень. Останні дві сторінки допомагають адміністраторам перекладачів відстежувати здоров’я перекладацької спільноти, як з точки зору високого рівня, так і з огляду на детальний план.

Це корисно як для перекладача, який знаходить собі, що зробити, і для координаторів проєкту, які спостерігають за тим, що відбувається. На додачу вони можуть слугувати візуалізацією вікі спільноти і працювати на різну потенційну аудиторію.

Повна статистика усієї роботи для однієї мови

Основною аудиторією сторінки Special:LanguageStats є перекладачі. Перекладачам пропонується огляд усіх груп повідомлень, які доступні для перекладу, а також кількість неперекладених повідомлень у кожній групі, щоб легко знайти, над чим працювати. Він дозволяє відфільтрувати групи повідомлень без перекладів, групи повідомлень з усіма перекладами (за замовчуванням) або обидва.

Адміністратори перекладу можуть групувати групи повідомлень у великі групи, що робить їх доступними для розширення в таблиці статистики та допомагає перекладачам, яких цікавлять лише деякі проєкти перекладу. Групи, які є сукупністю груп, називаються сукупними групами повідомлень і вони відображаються жирним шрифтом. Жирний шрифт також використовується для допоміжних груп повідомлень, які поділяють частину або всі повідомлення з іншою групою повідомлень. Прикладами цього на translatewiki.net є група повідомлень для стабільних гілок MediaWiki та група «500 найбільш використовуваних повідомлень MediaWiki».

Якщо використовується група повідомлень стану процесу обробки повідомлень, вона теж відображатиметься.

Цю сторінку можна включити до інших сторінок вікі за допомогою синтаксису, наприклад {{Special:LanguageStats/nl}}, де nl можна замінити кодом будь-якої мови. За замовчуванням повністю перекладені групи приховані, але ви можете керувати фільтрами, показаними на спеціальній сторінці, за допомогою синтаксису, як-от {{Special:LanguageStats/nl|suppressempty=1|suppresscomplete=0}}.

Повна статистика для групи повідомлень усіма мовами

Основною аудиторією Special:MessageGroupStats є менеджери з перекладу та проектів. На цій сторінці наведено огляд рівня перекладу групи повідомлень багатьма мовами. Він дозволяє відфільтрувати мови без перекладів (за замовчуванням), мови з усіма перекладами або обидві. Його можна використовувати, щоб оцінити, скільки мов мають достатній рівень перекладу, які мови потребують дій, щоб досягти мети у встановлений термін, або які мови щойно почали. Ви можете використовувати цю сторінку разом зі списком мов і перекладачів, щоб знайти перекладачів будь-якої мови.

Якщо використовуються стани робочого процесу групи повідомлень, вони також відображатимуться на цій сторінці. Ця спеціальна сторінка включає синтаксис {{Special:MessageGroupStats|group=groupid}}, де groupid можна замінити будь-яким дійсним ідентифікатором групи. Ви також можете використовувати синтаксис {{Special:MessageGroupStats/groupid}}, але якщо ідентифікатор групи містить косі риски, це не спрацює. За замовчуванням мови без перекладів приховані, але ви можете керувати фільтрами, показаними на спеціальній сторінці, за допомогою синтаксису, наприклад {{Special:MessageGroupStats|group=groupid|suppressempty=1|suppresscomplete=0}}.

Список мов і перекладачів

File:Translate manual - SupportedLanguages.png
На сторінці SupportedLanguages можна одразу ж вибрати у хмаринці мову, яка Вас цікавить, і отримати список її перекладачів (менша частина зображення)

Основною аудиторією для Special:SupportedLanguages є адміністратори перекладу. Це огляд високого рівня адміністратора перекладу спільноти перекладачів у вікі. Там перераховані всі використовувані мови, а рівень їх активності візуалізується хмарою тегів. Більший текст означає більш активну мову. Також є список перекладачів із зазначенням того, скільки роботи вони зробили та чи були вони неактивними деякий час. Адміністратор перекладу може використовувати список, щоб знайти перекладачів для термінових перекладацьких завдань або просто запитати неактивних перекладачів, щоб спробувати знову стати активними. Перекладачі також можуть використовувати його, щоб знайти колег-перекладачів своєю мовою, які є активними та з ними можна зв’язатися, покращуючи тим самим взаємодію та співпрацю у спільноті перекладачів.

Графіки активності

File:Translate manual - TranslationStats.png
Спеціальна сторінка містить графіки, які можна потім вставити будь-де у вікі (на цьому прикладі у LiquidThreads)

Основною аудиторією для Special:TranslationStats є адміністратори перекладу. Ця сторінка є інструментом як для перевірки діяльності спільноти, так і для створення гарних графіків. Ви можете зіставити будь-який з наступних п’яти параметрів (тільки по одному): кількість активних перекладачів, кількість редагування перекладу, кількість рецензій на переклад, кількість рецензентів або кількість нових реєстрацій користувачів. Ви можете вибрати часову шкалу в годинах, днях, тижнях або місяцях, період для звіту в днях і розмір зображення. Попередній перегляд графіка також надасть вікітекст, який можна скопіювати на будь-яку сторінку у вікі, щоб включити до неї графік. Графіки кешуються протягом кількох годин, але по суті вони оновлюються майже в реальному часі.

Можна обмежити графік до якихось груп повідомлень або певних мов, щоб робити порівняння. Таким чином, можна, наприклад, зобразити на графіку переклади групи «MediaWiki core» фінською, шведською, норвезькою і данською і показати його на помітній сторінці, щоб заохотити і стимулювати певне здорове змагання перекладачів, тобто підвищити їх активність.

Доступність цієї сторінки залежить від того, чи встановлений і налаштований PHPlot. Графіки локалізовані, але сервер повинен мати шрифти для усіх скриптів, але навіть з хорошими шрифтами деякі мови відображаються некоректно.

Переклади всіма мовами

Основною аудиторією Special:Translations є адміністратори перекладу. На цій сторінці перелічено всі переклади даного повідомлення. За допомогою цієї сторінки адміністратор перекладу може легко виконувати просте обслуговування та порівнювати переклади. Редактор історії та перекладу для кожного повідомлення знаходиться лише одним клацанням миші.

На цю сторінку є посилання «Іншими мовами» з розділу «Інструменти» на бічній панелі при перегляді блоків перекладу абощо.

Для напівавтоматичних масових змін перегляньте розширення Replace Text або Pywikibot framework. Для експорту доступний модуль API дій.

Найновіші редагування, стрічки новин і журнали

Усі користувачі можуть скористатися Special:RecentChanges, на якому можна відстежувати всю роботу, пов’язану з перекладом. Додано фільтри, щоб зробити його більш корисним, особливо у випадку перекладу сторінки, коли кожне редагування виконується на сторінці блоку перекладу та копіюється на сторінку перекладу, що викликає два записи на невідфільтрованій сторінці останніх змін.

Є такі параметри фільтрування нових редагувань:

  • «Do nothing»: Нічого не фільтрувати, показати повну стрічку.
  • «Show translations only»: Показати тільки редагування усіх системних повідомлень, їх переклади і усі простори назв перекладів.
  • «Filter out translations»: Приховати усі редагування, що показуються у попередньому випадку (за замовчуванням).
  • «Changes to messages in site language»: Показати тільки редагування до актуальних системних повідомлень, що використовуються у вікі-інтерфейсі (сторінки MediaWiki, без підсторінок).

Фільтри застосовуються так само до змін на сторінках обговорення. Щоб мати більше фільтрів, можете встановити розширення CleanChanges . Воно дозволяє фільтрувати за іменами користувачів та кодами мов, а сам список найновіших редагувань містить менший обсяг інформації.

Усі фільтри можна також використати як стрічки новин. Просто оберіть бажані фільтри і додайте до URL &feed=atom. Ви можете, наприклад, спостерігати за усіма новими перекладами Вашою мовою у своєму каналі новин. Приклад: https://translatewiki.net/w/i.php?translations=only&trailer=%2Ffi&title=Special:RecentChanges&feed=atom

Майже всі пов'язані з перекладами дії, як-то позначення сторінки для перекладу, вичитка тощо, записуються в журнал. Журнали показуються у списках останніх змін, а також як журнал перекладу сторінок і журнал вичитування перекладів.

File:Translate manual - Translate example - 08. Review all.png
Вибираючи завдання для цієї групи «Перевірити всі переклади», бачимо, що на перевірку є тільки новий переклад

Перекладачі, які хочуть спостерігати за новими перекладами, можуть робити це кількома шляхами: використовувати свій список спостереження, зазвичай щоб перевірити, чи є зміни до їхніх перекладів; якщо вони хочуть ширше поглянути на усі переклади, читати найновіші редагування зі спеціальної сторінки чи описану вище об'єднану стрічку новин або (і так, мабуть, буде зручніше) подивитись групу найновіших повідомлень перекладу «Special:Translate/!recent» із завданням «Ухвалити переклади» або «Переглянути всі переклади» (див. Забезпечення якості).

Завдання вичитки (зараз) також є єдиним способом моніторингу змін до певної групи повідомлень: Ви можете обрати групу і, якщо Ви (чи хтось іще) ухвалили переклади в ній раніше, показуватимуться тільки нові.

Перекладені сторінки моніторити найлегше: Ви просто дивитесь в історію сторінки або на сторінці останніх змін із фільтром «Filter out translations» отримуєте комбінований огляд усіх змін в усіх сторінках.

Таблиця статистики перекладів

Скрипт командного рядка groupStatistics.php дозволяє створювати власні версії таблиць, показаних у Special:MessageGroupStats. Ви можете вибрати кілька груп і список мов. Скрипт може створювати вихідні дані в різних форматах: текст, вікітекст або HTML. Ботів або maintenance/edit.php можна використовувати для автоматичного імпортування таблиць статистичних даних на вікі-сторінки. Якщо ви хочете підтримувати ці таблиці в актуальному стані, вам доведеться регулярно виконувати скрипти (наприклад, щодня).

Інші корисні розширення

Рейтинг користувачів

File:ContributionScores.png
Користувацький рейтинг, вставлений на сторінку

Основною аудиторією для Special:ContributionScores (додано Contribution Scores extension) є перекладачі. Ця сторінка створює рейтинг користувачів на основі кількості відредагованих сторінок і змін, які користувачі внесли за останні 7 днів, 30 днів або за весь час. Корисно подивитися, хто був найактивнішим на вікі за останні кілька днів, і порівняти свою діяльність з іншими. Спеціальні діаграми можна створити та включити на будь-яку сторінку, передаючи параметри на спеціальну сторінку у форматі підсторінки, наприклад: {{Special:ContributionScores/10/0/notools,nosort}}. Ось параметри, використані в попередньому прикладі:

  1. Кількість користувачів, що відображуються у кожній таблиці.
  2. Кількість днів, за які робиться звіт (0, якщо за увесь час).
  3. Список налаштувань конфігурації через кому:
    • notools приховує стандартні посилання на сторінку обговорення користувача, внесок тощо після кожного імені користувача;
    • nosort робить таблицю несортованою, зменшуючи вимоги до місця.

Мапи

Мапи – це корисна функція, додана розширенням Maps . Вони не є специфічними для перекладацької роботи, але можуть бути корисними, наприклад, на порталах проєктів та мові/координаційних сторінках, які є одними з найкращих практик перекладу. Дивіться, наприклад, мапу перекладачів MediaWiki на translatewiki.net.

Завдяки мапам розподіл перекладачів у фізичному світі можна легко візуалізувати, а це означає, що люди з-за меж спільноти бачать, наскільки він живий і поширений у світі (як, мабуть, кожна перекладацька спільнота). По-друге, перекладачі також можуть це відчути; більше того, бачити, де перебувають інші перекладачі, які працюють над тією ж мовою чи проектом, допомагає створити відчуття спільноти (і, можливо, навіть знайти нових друзів). Нарешті, координатори проєктів та адміністратори вікі також можуть бачити географію (не лише мови), де вікі працює добре або може бути покращено.