Help:Editing pages/uk

From Linux Web Expert

Revision as of 19:23, 19 April 2024 by imported>FuzzyBot (Updating to match new version of source page)
(diff) ← Older revision | Latest revision (diff) | Newer revision → (diff)

File:PD-icon.svg Note: When you edit this page, you agree to release your contribution under the CC0. See Public Domain Help Pages for more info. File:PD-icon.svg

Редагувати вміст вікі-проєкта дуже легко:

  1. Перейдіть на внесок «Edit» у верхній частині сторінки.
  2. Відредагуйте текст сторінки.
  3. Натисніть кнопку «Save page».

І це майже все!

Правила і домовленості редагування та форматування

Головне правило в редагуванні вікі-сторінок: «змінюй сміливо». До роботи — і вносіть зміни. Інші користувачі проєкту здатні виправити помилки, які ви, можливо, зробите, тому не соромтеся пробувати! Так, в кожному проєкті можуть існувати свої певні домовленості, правила, принципи, але правило «змінюй сміливо» переважає їх усіх.

Кожне редагування може додавати цілі нові абзаци чи навіть сторінки, а може бути простим виправленням помилки друку чи правопису. Загалом намагайтеся створювати зрозумілий та стислий текст. Що найважливіше, всі ваші редагування мають бути спрямовані на покращення змісту вікі-проєкту.

Коли вам потрібно використовувати якийсь тип форматування, наприклад, для нових заголовків або напівжирного тексту, ви робите це за допомогою вікі-синтаксису або кнопок у редагувати панель інструментів над зоною редагування. Див. Довідка:Форматування , щоб дізнатися про деякі поширені типи форматування.

If you want to try out editing, you can test editing on the page named Project:Sandbox , which has been specifically set aside for you to test editing.

Короткий опис

Перш ніж зберегти зміну, можна ввести коротку примітку (повинен бути коротшим за 500 символів) у поле «Summary:», що описує ваші зміни. Не надто переймайтеся цим і не витрачайте забагато часу, думаючи про неї: просто коротко опишіть те, що ви щойно змінили. Наприклад, ви можете казати «виправлено одрук» або «додано більше інформації про соняшник».

Цей опис зберігається разом із вашим редагуванням і дозволяє людям ефективніше відстежувати зміни у вікі.

Попередній перегляд

Непогано було б використовувати кнопку «Show preview» на сторінці редагування кожного разу перед тим, як зберегти зміни, — для того, щоб побачити, який вигляд матиме змінений текст. Це також пов'язано із відстеженням змін: кожне збереження відображається як окрема зміна. Хоч це і не дуже суттєво, непогано призвичаїтися виправляти помилки у ваших текстах, перш ніж їх зберігати, за допомогою попереднього перегляду. Так буде краще, ніж зберегти текст, а потім тут же його знов редагувати для виправлення дрібних помилок друку чи правопису.

Показати зміни

Кнопка «Show changes» на сторінці редагування відображає розбіжності між актуальною та зміненою вами версією тексту, знов-таки ще до збереження змін.

Захищені сторінки

Сторінки, які захищені, не можуть редагуватися ніким, окрім користувачів певних груп. Захищені сторінки натомість відображають «Показати код» замість «редагувати». У цьому випадку, для редагування захищеної сторінки, зв'яжуться з користувачем, який має дозвіл на редагування сторінки. За замовчуванням рівні захисту такі:

  • Немає (дозволено всім користувачам)
  • Автопідтверджені (блокує нових і незареєстрованих користувачів)
  • Адміністратори (блокує всіх користувачів, за винятком адміністраторів)

Інші типи редагування

Також є можливість створити нову сторінку, перенести, перейменувати, чи навіть видалити сторінку, яка вже існує:

Пам'ятайте: кожним редагуванням ви повинні намагатися покращувати зміст вікі-проєкту, з яким ви працюєте.

Обговорення

Кожна стаття має власну окрему сторінку «Обговорення», на якій можна задавати питання, вносити пропозиції чи обговорювати зміни. Див. Довідка:Сторінки обговорення .